Gimnazjum dwujęzyczne

Addvantage

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania – Bo Każdy może zostać programistą!

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.

W roku szkolnym 2015/2016 nasze gimnazjum zakwalifikowało się do III edycji programu „Mistrzowie Kodowania”. Jego celem jest popularyzacja nauki programowania w polskich szkołach podstawowych i gimnazjach. W tym roku każda z klas zyskała w swoim planie zajęć dodatkową lekcję informatyki. Zdając sobie sprawę z ogromnej roli programowania we współczesnym świecie, chcemy, aby każdy miał szansę doświadczyć satysfakcji z tworzenia początkowo własnych gier, pokazów multimedialnych, historyjek aby później tworzyć bardziej zaawansowane projekty.

Życzymy  naszym uczniom powodzenia i sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy!

Więcej informacji o programie na stronie www.mistrzowiekodowania.pl