Gimnazjum dwujęzyczne

Addvantage

Cambridge

Dwujęzyczne Gimnazjum nr 1 posiada prestiżowy status Międzynarodowej Szkoły Cambridge.  Należymy do wspaniałego, międzynarodowego grona placówek, które realizują program Cambridge International Examinations. Na całym świecie jest ich ponad 10 000 w 160 państwach, natomiast w Polsce jesteśmy jedną z kilku, a jedyną polską (!) szkołą oferującą światowej klasy programy edukacyjne Cambridge.

Dwujęzyczne Gimnazjum nr 1 to nowatorska placówka, która w pełni realizuje bardzo wysokie wymagania stawiane przez Cambridge. Kompleksowo opracowany program rozwija się wraz uczniami stawiając przed mini coraz to nowe wyzwania, stymulując ich poznawczo oraz językowo. Dzięki temu uczniowie doskonale opanowują wiedzę i umiejętności zawarte w polskiej Podstawie Programowej oraz w międzynarodowym  programie Cambridge Secondary 1. Uczniowie naszego gimnazjum z pomocą profesjonalnie przygotowanej kadry nie tylko zdobywają wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, prawidłowo wnioskują, są otwarci, odpowiedzialni oraz  innowacyjni w swoich działaniach.

Cambridge Checkpoint na zakończenie trzyletniego programu daje pełen obraz weryfikowanych kompetencji ucznia. Program Cambridge Secondary 1 oraz Cambridge Checkpoint realizowany w naszym gimnazjum jest doskonałym przygotowaniem m.in. do Cambridge International General Certificate of Secondary Education (Cambridge IGCSE).